Google, internet reklamlarında da yapay zekadan faydalanacak

Şirket bir blog gönderisinde, bu özelliğin artık Google’ın Maksimum Performans reklamcılık ürününde beta olarak mevcut olduğunu ve reklamverenlerin yapay zeka kullanarak kampanyalar için metin ve resim öğeleri oluşturmasına ve ölçeklendirmesine olanak tanıdığını duyurdu.

Maksimum Performans halihazırda Youtube, arama, görüntülü reklam ve diğerleri dahil birden fazla Google ürününde çalışan, yapay zeka destekli bir ürün. Performans verilerini analiz ederek reklamları optimize ediyor ve yeni özellik, varlık oluşturmaya yardımcı olmak için yapay zekayı kullanarak bunu tamamlıyor. Google’ın belirttiği gibi özellikler, reklamverenlerin çeşitli Google platformlarında hızlı bir şekilde yüksek kaliteli, kişiselleştirilmiş öğeler oluşturmasına olanak tanıyacak.

Google, internet reklamlarında da yapay zekadan faydalanacak

Bard veya ChatGPT’ye benzer şekilde, kullanıcılar istemleri yapay zekaya iletir ve her işletme için benzersiz görüntüler ve metinler oluşturabilecek. Pazarlamacılar, sistem tarafından oluşturulan reklamları yayınlanmadan önce inceleyebilecek ve düzenleyebilecek. Yapay zeka tarafından oluşturulan tüm görüntüler görünür bir filigran içerecek ve bu şekilde etiketlenecek.

Bu özellik, pazarlamacıların reklam materyallerini daha hızlı oluşturmasına yardımcı olurken elbette Google’ın bu reklamları yayınlamasına ve daha hızlı para kazanmasına da yardımcı olacak. Bu anlamda, gelirinin büyük çoğunluğunu reklamlardan elde eden Google için mükemmel bir yapay zeka kullanım örneği. Yeni sistem şu anda beta aşamasında ve yalnızca ABD’de mevcut ancak 2023’ün sonuna kadar daha geniş bir alana yayılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx