Trump Art Gallery’de Yeni Sergi: ‘Animalia’ , 31 Ekim’e Kadar

Trump Art Gallery, Ekim ayı boyunca 10 sanatçının ortak sergisine ev sahipliği yapıyor.  4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü kapsamında bu 10 sanatçı, ‘Animalia’ adlı karma sergide bir araya geliyor; hayvanların gücünü, zarafetini ve çeşitliliğini sanatın diliyle ifade ediyor.

 

Trump Art Gallery, Ekim ayında karma bir sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor. 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü kapsamında, 10 sanatçı, ‘Animalia’ adlı karma resim sergisi ile bir araya geliyor. 

Sergide; Aslı Ekim, Ecehan Toran, Gözde Belen, Heval Tonger Yazıcı, Melike Tay, Murat Gökhan Tanış, Nuray Lüküs, Oktay Tarhan, Özlem Cebecioğlu ve Pelin Çelik adlı sanatçıların eserleri yer alıyor. 

Sergide yer alan sanatçılar, ‘Animalia’ sergisini şu sözlerle ifade ediyorlar: “Her insan içinde bir hayvan barındırır. İçimizdeki hayvan sessizce büyür, yerleşir. Vahşi atlar gibi ufka gider kimileri, kimileri bir kabuklu hayvan gibi içine kapanır, korkar kaçar ya da avını parçalar. Hayvanların ve insanın dünyası birbirinin yansıması gibi birbirine bağlı ve kardeştir. Hayvanlar için söyleyeceğimiz her şey insanlar için de söz söylemektir bir bakıma. Hayvanların gücünü, zarafetini ve çeşitliliğini sanatın diliyle anlatıyoruz”.

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergi, 31 Ekim’e kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx