İş Bankası Müjdeli Haberi Bu Akşam Duyurdu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İş Finansal Kiralama A.Ş.’nin kredi notlarını güncelledi. 27 Haziran 2024 tarihinde yayınlanan rapora göre, şirketin Uzun Vadeli Yerel Para notu B’den B+’e, Ulusal Uzun Vadeli Notu ise A+(tur)’dan AA-(tur)’a yükseldi. Bu değişiklikler, şirketin finansal yapısındaki iyileşmenin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 27 Haziran 2024 tarihinde yayınladığı raporda, İş Finansal Kiralama A.Ş.’nin kredi notlarını artırdı. Şirketin Uzun Vadeli Yerel Para notu B’den B+’e ve Ulusal Uzun Vadeli Notu A+(tur)’dan AA- (tur)’a yükseldi. Bu not artışları, şirketin finansal performansındaki pozitif gelişmeleri yansıtıyor.

UZUN VADELİ YEREL PARA NOTU B+’E YÜKSELDİ

İş Finansal Kiralama A.Ş.’nin Uzun Vadeli Yabancı Para Notu B, Görünümü Pozitif olarak belirlenirken, Uzun Vadeli Yerel Para Notu B+’e, Görünümü Pozitif olarak güncellendi. Ulusal Uzun Vadeli Notu ise AA-(tur) olarak açıklandı.

KISA VADELİ NOTLARDA POZİTİF GÖRÜNÜM

Kısa Vadeli Yabancı Para Notu ve Kısa Vadeli Yerel Para Notu B olarak kalırken, hissedar destek notu b olarak belirlendi. Bu durum, şirketin kısa vadeli yükümlülüklerini karşılama kapasitesinde olumlu bir tablo çizdiğini gösteriyor.

FİNANSAL GÜÇLÜKLERİN ÜSTESİNDEN GELİNDİ

Fitch Ratings’in raporunda, İş Finansal Kiralama A.Ş.’nin finansal sağlamlığına vurgu yapıldı. Şirketin kredi notlarındaki artış, yönetimin finansal riskleri etkin bir şekilde yönetme kabiliyetinin bir sonucu olarak değerlendirildi. Bu gelişme, yatırımcı güvenini artıracak önemli bir adım olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx