Huawei için Nova 12 serisi yeni bir başlangıç olacak

Huawei, yakın zamanda Kirin 9000s adında yeni bir yonga seti tanıttı. Bu yonga seti 5G’yi destekliyor ve ABD kısıtlamalarıyla ilgili soruları gündeme getiriyor. Huawei, bu yeni yonga seti hakkında resmi detayları henüz sunmadı ve şimdi bir sızıntıcı, yıl sonuna kadar başka bir Kirin yonga setinin daha piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. Bu işlemci, Kirin 8 serisine ait olacak ve Huawei Nova 12 serisi ile tanıtılabilir. İşte detaylar.

Kirin 830’un bu yıl daha sonra tanıtılması bekleniyor. Weibo’da bir Çinli sızıntı kaynağı, Huawei’nin bu yılın ilerleyen dönemlerinde yeni bir Kirin 8 serisi yonga seti piyasaya süreceğini iddia ediyor. Sızıntı kaynağı, yonga setinin adını belirtmemiş olsa da, daha önceki bir sızıntı, Kirin 830 çipiyle donatılmış yeni bir Nova 12 akıllı telefonunun geleceğini ortaya koymuştu. Ancak görünüşe göre sadece standart model, iddia edilen bu çipi alacak; Nova 12 Pro ise Huawei Mate 60 serisini besleyen Kirin 9000s çipine sahip olacak.

Huawei için Nova 12 serisi yeni bir başlangıç olacak

Bu yeni çip, 5G bağlantısını desteklemesi bekleniyor ve bu da şunu düşündürüyor: Bu çipi kim üretecek? 5G teknolojisinin patentlerine ve teknolojisine sahip olan ABD şirketleri, Huawei ile ticaret yapmaktan kısıtlandığı için Huawei’nin yeni çipleri nasıl ürettiği sorusunu akıllara getiriyor. Aynı sorular, şirket Kirin 9000s’yi tanıttığında da gündeme gelmişti. Söylentilere göre, bu çip, SMIC tarafından üretilmişti. Bazıları Kirin 9000s’nin 14nm bir çip olduğunu ve sonradan 7nm’ye dönüştürüldüğünü iddia ediyorlar.

Her halükarda, Kirin 830 çipi ile güçlendirilmesi beklenen Nova 12, kavisli bir 120Hz OLED panel ile geleceği söyleniyor ve ikinci nesil Kunlun koruma teknolojisini sunabilir. Çipin kendisi, Snapdragon 778G ve Snapdragon 870 ile karşılaştırılabilir olduğu söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx