Football Manager İçin İşini Bırakan Adamın Maaşını İkiye Katladığı Kıskandıran Kariyeri

Sahiden de birileri hayal ettiğimiz hayatları yaşamakla meşgul. İngiltere’de 26 yaşındaki bir adam Football Manager oynayabilmek için işini bıraktıktan sonra oyun üzerine açtığı kanalından eski maaşının iki katını kazanmaya başladı, e haliyle bizim de çenemiz epey bi’ yoruldu!

Her oyuncu hayatının bir noktasında oyun oynayarak hayatını kazanacağı bir işin hayalini kurmuştur.

Özellikle internetin etkisiyle daha öncesinde hayal dahi edemediğimiz yollarla para kazanılabilen bir dönemdeyiz. YouTube için içerik üretmek veya Twitch gibi platformlarda oyun yayınları yapmak ise hemen her oyuncunun kesin bir kez de olsa aklının ucundan geçmiştir.

26 yaşındaki bu adam çoğumuzun cesaret edemediği o hayali gerçekleştirmiş!

İngiltere’de yaşayan Tom Kelsey özellikle Football Manager serisinin büyük bir hayranı. Üniversite eğitimi devam ederken Football Manager içerikleri ürettiği bir YouTube kanalı açan Kelsey için işler çoğumuzu kıskandıran bir hal almış.

Kelsey tam zamanlı işini yalnızca Football Manager oynayabilmek için bıraktıktan sonra gelirini ikiye katladığını söylüyor.

2022 yılında  Lincolnshire İlçe Konseyi’ndeki işinden kanalına ve oyuna odaklanmak için ayrılan Kelsey bu işe başlamasını ise ‘Birdenbire bu aklımda bir fikir haline geldi , bir gün bunu bir iş olarak yapabileceğimi düşündüm’ diyerek özetliyor.

“Şu anda kazandığım para, YouTube’a başlamadan önce tam zamanlı işimden kazandığımın iki katı.”

Tam zamanlı işini bıraktıktan sonra tamamen YouTube ve oyununa odaklanan Kelsey haftada ortalama 3 içerik yüklüyor. İşinin en güzel yanının ise ‘kendi işinin patronu olabilmek’ olduğunu belirtiyor.

“Haftada 50 ila 60 saatimi Football Manager oynayarak geçirebiliyorum. Bu bazı insanları delirtebilir ancak benim için bir rüya.”

Kanalında 119 binden fazla abonesi olan oyuncunun aylık bazda izlenmeleri ise 1 milyonu aşıyor. Ailesinin de kendisini bu yolda desteklediğinden bahseden Kelsey bu işi sürdürebileceği noktaya kadar götürmek istediğini belirtiyor.

Siz ne dersiniz? Oyun oynayarak para kazanmak sizin için de bir hayal mi yoksa “ben düzenli gelirim olmadan öyle maceralara atılamam” diyenlerden misiniz? Buyurun yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx