Evden Çalışırken Enerjinizi Nasıl Korursunuz?

 

 

Evden çalışmak günümüzde kesinlikle çok büyük bir trend çünkü istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde çalışma özgürlüğüne sahip olmanın yanı sıra, en çok değer verdiğiniz insanlarla kaliteli zaman geçirirken güvenilir bir gelir elde etmenize de olanak tanıyor. Ancak evden çalışmak aynı zamanda dikkat dağıtıcı unsurların varlığı kaçınılmaz olduğundan enerjinizi benzersiz bir şekilde tüketebilir. Bu makalede, üretkenliğinizi artırmak için evden çalışırken konsantrasyon seviyenizi nasıl koruyacağınızla ilgili ipuçlarını ve püf noktalarını sizinle paylaşacağım.

 

Kaliteli Cihazlara Yatırım Yapmanın Parasını Kazanır

 

Dizüstü veya masaüstü bilgisayar, gürültü önleyici kulaklıklar/kulaklık başlıkları, taşınabilir şarj cihazı, harici sabit disk vb. gibi teknolojik aletler, dijital pazarlamacılar ve serbest çalışanlar için ana araçtır. Bazılarımız daha ucuz olanları satın alma eğiliminde olabilir. bunları yalnızca iş veya okul amacıyla kullanıyoruz, ancak kalitesiz malzemelerden yapıldıkları için gerçekten uygun maliyetli değiller. Bunun anlamı, kolayca yıpranabilecekleri veya zarar görebilecekleri ve bu da sizi yeni bir tane almaya yöneltecekleri anlamına gelir. Dolayısıyla, perspektiften bakıldığında, aslında hiç para tasarrufu yapmıyorsunuz.

 

Ancak yine de, biraz para biriktirme isteği hala devam ediyor olabilir. Durum böyleyse, bütçenizi zorlamadan üstün kalite sunan birkaç iyi marka var demektir. Mükemmel bir örnek Huawei MateBook D16’dır. Aynı anda birden fazla görevi işleme konusunda son derece verimli olan Intel i9 Core işlemci ile donatılmıştır. Ayrıca, çalışırken anakartın bileşenlerini düzenleyen çift fanından da yararlanacaksınız. Ancak hepsinden iyisi, marka aynı zamanda daha fazla tasarruf etmenize olanak tanıyan bir laptop indirim kapsamında da sunuluyor.

 

Günlük Rutin Geliştirin

 

Günlük bir rutin geliştirmek, doğru yolda ilerlemenizi sağlar. Bu nedenle hem kendiniz hem de çevrenizdeki insanlar için işe yarayan bir program oluşturmanız son derece önemlidir. Belirtildiği gibi günün herhangi bir noktasında başlayabilirsiniz ve bu özellikle bir partnerle veya yalnız yaşıyorsanız geçerlidir. Ancak güneş doğmadan hemen önce veya evinizdeki herkes hâlâ derin uykudayken başlamanız önemle tavsiye edilir. Bu, özellikle bir aile babasıysanız ve herhangi biri yataklarından çıkmadan hemen önce uyanmanız, ihtiyacınız olan avantajı sağlamanıza yardımcı oluyorsa geçerlidir.

 

Evinizde Çalışma Alanı Belirleyin

 

Temel olarak evinizin herhangi bir alanında çalışabilirsiniz ancak arkasındaki psikoloji nedeniyle görevlerinizi gerçekleştireceğiniz bir alanı belirtmeniz tavsiye edilir. Bir oda belirlemek, beyninize bir çalışma alanı izlenimi verir. Öte yandan yatağınız bir dinlenme alanı olduğundan ve gece uyuduğumuzdan dolayı mümkün olduğunca çalışmaktan kaçınmalısınız.

Sevdiklerinizle ve Kişisel Sınırlarınızı Belirleyin

 

Sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirmek, insanların evden çalışma düzenini tercih etmelerinin ana nedenleri arasında yer alıyor. Ancak geçiminizi sağlamak için de çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu nedenle, ailenizle konuşmak ve sınırlar koymak size zarar vermeyecektir, böylece sizinle ne zaman etkileşime geçmeleri gerektiğini onlar da açıkça anlayacaktır. Ayrıca akıllı telefonunuzu eğlence amaçlı ne zaman kullanabileceğinizi de içeren kişisel sınırların oluşturulmasını da içerir.

 

Son düşünceler

 

Evinizin rahatlığında çalışmak veya seyahat ederken çalışmak gerçekten de birçok insanı bu çabaya katılmaya teşvik eden cazip bir olasılıktır. Ancak, geleneksel bir çalışma alanının aksine, bu ortamdaki dikkat dağınıklığı çok fazla olabilir ve üretkenliğinizi tamamen mahvedebilir. Bu nedenle enerjinizi ve konsantrasyon seviyenizi yükseltmek için zemin hazırlamanız önemlidir. En yararlı ipuçlarından bazıları kaliteye yatırım yapmak, bir çalışma alanı belirlemek, günlük bir rutin geliştirmek ve sevdiklerinizle kişisel sınırlar oluşturmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx