Engelli ikizlere sopa ve kırık şişe ile saldırı

Silivri’de yaşayan yüzde 60 engelli ikiz kardeşlere yapılan saldırı tepki topladı.

Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 01.00 sıralarında Selimpaşa Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, 17 yaşındaki Serkan Ramazan Bağrıyanık’ın yanına gelenler Sertan Necati Bağrıyanık’ın kardeşi olup olmadığını sorduktan sonra vurmaya başladı.

Saldırı sonrası gencin parmaklarında ve kolunda kırıklar oluştu. Gruptakiler daha sonra sahilde oturan ikiz kardeşler Sertan Necati, Ertan Ömür Bağrıyanık (19) ve kuzeni Samet Bağrıyanık’ın(17) yanına gelerek, sopalarla saldırdılar.

Kuzenlerinin darbedildiğini gören Samet Bağrıyanık yardım etmek isterken grup içerisinde biri elinde bulunan cam şişe ile kafasına vurdu. Olay yerinde bulunan kişiler kavgayı ayırırken, yüzde 60 engelli ve epilepsi hastası olan ikiz kardeşlerden Ertan Bağrıyanık aldığı darbeler sonucu baygınlık geçirdi. Bağrıyanık, olay yerine çağırılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Polis ekiplerinin çalışması sonrası yakalanan saldırganlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx