Emekli İkramiyesinde Tarih Değişti Mi?

Emekliler dört gözle hesaplarına yatacak bayram ikramiyesini bekliyor. 3 bin TL’lik ikramiye bayram öncesi emeklinin cebindeki deliği az da olsa kapatacak.

16 milyon emekli, Kurban Bayramı ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını sabırsızlıkla bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiyesi ödemesinin Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatacağını ve ödeme takviminin yakında açıklanacağını bildirdi.

İlk kez 1000 TL olarak uygulanmaya başlanan bayram ikramiyesi, son olarak 2024 Ramazan Bayramı öncesi 2000 TL’den yüzde 50 artışla 3000 TL’ye yükseltildi. Bu ikramiyeden, 4A, 4B ve 4C kapsamında SGK’dan aylık alan dul ve yetimler de dahil olmak üzere yaklaşık 16 milyon hak sahibi yararlanıyor.

2024 Kurban Bayramı, 16-19 Haziran tarihleri arasında kutlanacak. Emekli ikramiyesinin bayramdan hemen önce, 10-14 Haziran tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Sabah gazetesinde yer alan habere göre, çalışmaların zamanında tamamlanması halinde, ödemeler 3-7 Haziran tarihleri arasında da yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx