‘Cumhuriyet ve Türkçemiz’ deneme yarışması

Türkçenin öğrenciler arasında doğru ve etkili bir şekilde kullanımını yaygınlaştırmak ve bunun başarılı örneklerini ödüllendirerek teşvik etmek amacıyla  “Cumhuriyet ve Türkçemiz” konulu deneme yarışması yapılacak.

MÜRACAT OKUL MÜDÜRLÜKLERİNE
MEB’e bağlı resmî ve özel liselerde öğrenim gören bütün öğrencilere yönelik düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 9 Ekim 2023 olarak belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin, yarışma takviminde belirtilen son başvuru tarihine kadar öğrenim gördükleri okul müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor. 

BİRİNCİYE 30 BİN TL ÖDÜL
İl düzeyinde yapılan değerlendirme sonucunda birinci olan öğrencilere Türk Dil Kurumu tarafından yayınlanan eserler arasından seçilmiş kitaplar armağan edilecek. Türkiye genelindeki yarışmada ise birinci 30 bin TL, ikinci 20 bin TL, üçüncü 10 bin TL ödülün sahibi olacak. ‘Seçici Kurul Ödülü’ne hak kazanan üç öğrenciye ise 5 bin ‘er TL para ödülü var.

KAZANAN ESERLER YAYINLANACAK
Türkiye genelinde 81 ilde birinci seçilen eserler arasından seçici kurul tarafından yayımlanmaya uygun görülenler, Türk Dil Kurumu tarafından Türk Dili dergisinde yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx