CHP’li Özcan, Erdoğan’ın Heykelini Dikecek

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heykelini dikecek. Özcan, en uygun yerin Köroğlu Dağları olduğunu söyledi. Özcan, seçimi kazanması durumunda Erdoğan’ın heykelini dikeceğini söylemişti. 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nden önce 18 Nisan tarihinde sosyal medya hesabından, “Recep Tayyip Erdoğan seçimi bir kez daha kazanırsa Bolu’nun en görünür yerine devasa bir Erdoğan heykeli dikeceğim” paylaşımında bulundu.

Bolu Belediye Meclisi’nin haziran ayı ilk toplantısında, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı ve MHP’li Meclis Üyeleri Fatih Silin ve Necdet Çakır, Başkan Özcan’ın sözünü tutması gerektiğini hatırlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heykelinin yapılması için meclise önerge sundu.

“Söz verdiysek dönmeyiz”

Başkan Özcan bunun üzerine ‘Arkadaşlar ben dedim ki Bolu’da heykelini dikeceğim. Heykelini dikeceğiz. Biz bir söz verdiysek dönmeyiz’ dedi.

Heykelin yerine ilişkin konuşan Özcan, ‘Bolu’nun en görünür yerinin yanı sıra bir de sayın Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı yerde olmalı bu heykel. Şimdi en yüksek nerede almış? Dörtdivan’da almış. Yüzde 90 oy almış. O yüzden Dörtdivan Belediyesi ile bir görüşelim. Dörtdivan Belediyesi bize bir yer göstersin en görünür yer de Köroğlu Dağları. Biz oraya dikelim. Heykelin şekline birlikte karar verelim. İlla Bolu’da olsun diyorsanız en yüksek oyu Civril’de almış. Bolu merkezde olsun diyorsunuz ama çukur kalıyor biraz. O yüzden Dörtdivan Belediyesi’nden haber bekliyorum. Bozkurt heykeli de dikeceğim” ifadelerini kullandı.

“Biz söz verince başkasına yaptırmayız”

Özcan’ın konuşmasının ardından mecliste söz alan MHP Meclis üyesi Necdet Çakır, ‘Bozkurt heykelini de cumhurbaşkanımızın heykelinin yanına dikelim. Cumhurbaşkanımızın heykelinin yapılacağı yeri belirleyelim. Belediyemizin maddi zorluklar içinde olduğunu biliyoruz. Bu nedenle siz yeri belirleyin. Heykeli il başkanımız İlhan Bey kendi üstlenecek. Belediyeye yük olmayacak. Burada Bolu Belediye Başkanı olarak verdiğiniz sözü yerine getirmenizi bekliyoruz’ dedi.

Özcan ise ‘Biz söz verince başkasına yaptırmayız’ yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx