Bitcoin Ne Zaman 150 Bin Dolar Olacak? Tom Lee Açıkladı!

Kripto para piyasasının gözü SEC’in vereceği spot Bitcoin ETF kararında. Bazı analistler, muhtemel onay sonrası için 3X’nın ötesinde fiyat tahminleri yapıyor. Bunlardan birisi de Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee. Bununla birlikte BTC’nin bu fiyat hedefine ne zaman ulaşacağı önemli. Usta analist bu zamana yönelik beklentilerini açıklıyor. Bu arada, CryptoQuant’ın verileri BTC holder’larının yüzde 90’ının karda olduğunu gösteriyor.

Tom Lee’nin Bitcoin fiyat tahmini

Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatı hakkında cesur tahminler yaptı. Lee, lider kripto paranın önümüzdeki 12 ay içinde 150.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Analist, Bitcoin fiyatındaki bu potansiyel artışı, özellikle SEC’in bir spot Bitcoin ETF’ti onaylaması halinde, talepteki artışa bağlıyor. Lee ayrıca projeksiyonunu beş yıllık bir zaman dilimine yayıyor. Bu bağlamda yaklaşık yarım milyon dolara ulaşmanın “kesinlikle mümkün” olduğunu belirtiyor.

Tom Lee’nin BTC fiyatlarının gidişatına ilişkin iyimser tahminini destekleyen birçok güncel temel unsur var. Öncelikle, kurumsal yatırımcıların Bitcoin piyasasına artan katılımını olumlu bir gelişme olarak görüyor. Çünkü, kurumsal benimseme meşruiyeti artırıyor ve büyük ölçekli yatırımları çekiyor. Böylece kripto paraya olan talebi de artırarak fiyatı yükseltiryor.

Bir çok ünlü isim astronomik tahminler yapıyor

Ünlü simalardan eski politikacı Anthony Scaramucci, büyük yatırımların akınına atıf yaparak Bitcoin’in değerinin 330.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Analist Samson Mow ise daha yüksek bir tahmini dile getiriyor. Analist, sınırlı BTC mevcudiyeti ve büyük kurumsal yatırımlar nedeniyle 1 milyon dolarlık bir fiyat öngörüyor. Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin’in Nisan ayında halving etkinliği var. Uzmanlar, bu etkinliğin de BTC’nin kıtlığını artırarak fiyatını yükselteceğini ileri sürüyor. Bunu da piyasa fiyatını oluşturan arz talep dengesine bağlıyorlar.

CryptoQuant: BTC holder’larının %90 karda

ABD’de bir spot Bitcoin ETF onayına yönelik umutların arttığı bir piyasa çılgınlığına tanık oluyoruz. Bu süreçte Bitcoin (BTC) bir noktada 47.000 dolar seviyesini de aştı. Böylece, kripto paranın çalkantılı yolculuğunda önemli bir kilometre taşını işaret etti. CryptoQuant’ın verilerine göre, BTC arzının %90 gibi ezici bir çoğunluğu şu anda kârda. Bu oran bir önceki yılın başında %50’nin biraz altındaydı. Dolayısıyla bu da şaşırtıcı bir artışı işaret ediyor.

Lider kripto para 2023’te %160’lık kayda değer bir yükseliş yaşadı. Ayrıca, son altı ay içinde %50 oranında değer artışı gördü. Bitcoin’in güçlü yükselişi, ağırlıklı olarak SEC’in ETF onayına ilişkin beklentilerin artmasından kaynaklandı.

Kaynak: CryptoQuant

Fiyat artışı, kripto topluluğu içinde sevgiyle ‘HODLers’ olarak adlandırılan birçok uzun vadeli yatırımcıyı karlı bölgeye itti. El Salvador da bu ralli nedeniyle Bitcoin yatırımlarından 13 milyon dolar kâr elde etti. Bitcoin’in finansal talih kuşunu çevreleyen sevinçli atmosfere rağmen, CryptoQuant’taki analistler yakın tarihli bir raporda dikkatli olunması gerektiğini belirtiyorlar. BTC holder’ları arasında gerçekleşmemiş karlardaki artış, mevcut yükseliş hissiyatının bir göstergesi olmakla birlikte, aynı zamanda potansiyel olarak keskin ve önemli bir fiyat düşüşü hayaletini de gündeme getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx