8 milyon euroyu Türkiye’ye getiren vurguncu Yasemin’in planından ‘Sarışın’ lakaplı Yiğit Tufan çıktı

Almanya’da ATM’lere koyacağı 8 milyon euroyu konteynerle çalan Yasemin Gündoğdu’nun izini süren 4 İspanyol dedektif, çok önemli bağlantıları ortaya çıkardı.
Sabah’ın haberine göre, Gündoğan, çaldığı paraları Türkiye’ye çocukluk arkadaşı olan ‘Sarışın’ lakaplı Yiğit Tufan’ın da kirli para transeferi için kullandığ jetle soktu.

Almanya’da yaşlıları dolandırmaktan aranan ve Türkiye’ye kaçtığı belirlenen Tufan, İzmir merkezli bir telefon dolandırıcılığı çetesinin yöneticisi. Tufan’ın aynı zamanda Gündoğan’a yardım etmekten tutuklanan Büşra Satılmış’ın da erkek arkadaşı olduğu öğrenildi.

Almanya Bremen’de ATM’lere para dağıtan bir şirkette çalışan Yasemin Gündoğan’ın 8 milyon euro’yu konteynerlere koyarak ortadan kaybolması, Türkiye’de ve dünyada manşetlere çıkmıştı. Gündoğan’ın paraları Avusturya’da anlaştığı bir özel jetle Türkiye’ye yolladığı, kendisinin de tarifeli seferle İzmir’e geldiği tespit edilmişti.

Alman para taşıma şirketine zararını ödeyen sigorta şirketinin 4 İspanyol dedektifi, Türkiye’de olayın izini sürmeye devam ediyor. Çeşme’de 2 yazlık aldığı ortaya çıkan Yasemin Gündoğan’ın çaldığı paraları özel jetle Türkiye’ye getirmesine, uluslararası bir dolandırıcılık şebekesinin yöneticisi olmaktan aranan Blondy (Sarışın) lakaplı Yiğit Tufan’ın yardım ettiği belirlendi.

POLİS ÜNIFORMASIYLA YAŞLILARI KANDIRDI

Tufan, İzmir’de kurdukları çağrı merkeziyle yüzlerce yaşlı Alman vatandaşına kendilerini polis, savcı ve hâkim gibi tanıtarak dolandıran şebekenin üst düzey sorumlularından. Yasemin’in para transferi için, Almanya’daki yaşlı vatandaşları dolandıran çeteyle aynı jeti kullandığı ortaya çıktı.

Tufan’ın Almanya’da “polis üniforması ile dolandırıcılık” suçundan aranırken Türkiye’ye kaçtığı, ayrıca Gündoğan’a yardım ettiği iddiasıyla Almanya’da tutuklanarak cezaevine gönderilen Büşra Satılmış’ın erkek arkadaşı olduğu belirlendi.

SPOR ARAÇ, DUBLEKS VİLLA VE LÜKS RESTORANLAR

İZMIR’DE 2020’de düzenlenen 35 kişinin gözaltına alındığı operasyondan kaçan Blondy (Sarışın) lakaplı Yiğit Tufan’ın telefon dolandırıcılığı yöntemiyle elde ettiği yaklaşık 1 milyon Euro’yu ticari havayolu taşımacılığıyla Türkiye’ye soktuğu tespit edildi. Yasemin Gündoğan ile ortak hareket ettiği belirlenen Yiğit Tufan’ın mal varlığı da dudak uçuklattı.

Yapılan araştırmada Tufan’ın 2019 model Lamborghini marka spor otomobili, Bodrum Gündoğan’da dubleks villası, Bodrum Çeşme’de 2 adet restoranı, İzmir Folkart Towers’da bir restoranı olduğu belirlendi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından aranan Yiğit Tufan hakkında Almanya’da yaşanan soygunla ilgili de yakalama kararı çıkarıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx