Ünlü Influencer’ın Hedefinde Solana Var: Ağı Çökertecek!

Tartışmalı internet fenomeni ve eski kickboksçu Andrew Tate, kripto para piyasasında yine olay yarattı. Bu seferki hedefinde ise Solana blockchaini ve yeni bir meme coin olan TOP G vardı. Tate, Twitter’da yaptığı bir dizi paylaşımda, 11 milyon dolar değerindeki TOP G coin’lerini yakacağını duyurdu. Bu beklenmedik hamle, TOP G coin’in fiyatını %130’un üzerinde fırlattı ve piyasa değerini 65 milyon doların üzerine çıkardı.

Andrew Tate, Solana ağında aktif

Eski boksör ve internet ünlüsü Andrew Tate, bir dizi provokatif tweet’iyle Solana ekosisteminde büyük bir yanık yaratarak yeni bir kripto tartışmasını ateşledi. Tate, 11 milyon dolar değerindeki yeni Solana meme parası TOP G’yi yaktığını ve tokenları SOL yakım hesabına gönderdiğini açıkladı. Bu dramatik hareket, TOPG coinin fiyatının %130’un üzerinde fırlayarak piyasa değerini 65 milyon doların üzerine çıkarmasına neden oldu. Top G coin’in resmi Twitter hesabı, Tate’in %58’lik bir arzı yakmasını “stratejik bir hareket” olarak nitelendirdi. Hesap, dolaşımdaki arzın önemli bir bölümünü yok ederek coin’in değerini artırmayı hedefleyen Tate’i “Şimdi pişirelim” sözleriyle övdü.

Ancak, Andrew Tate’in planları bununla sınırlı değildi. Sonraki tweetlerinde “Solana’yı çökerteceğini” iddia ederek adeta gazı körükledi. TOP G coin’in “her şeyi yakmasının katalizörü” olacağını söyleyerek ağa zarar verme gücüne sahip olduğunu öne sürdü. Tate’in açıklamaları, kripto para piyasasındaki hararetli tartışmaları daha da alevlendirdi. “SOLANA AĞINI ÇÖKERTECEĞİM!” dediği bir tweet’in ardından, “BAKIN NE YAPABİLİYORUM. TOP G HER ŞEYİ YAKACAK” sözleriyle adeta ateşe benzin döktü. Bu paylaşımlar hızla viral hale gelerek kripto topluluğunda büyük yankı uyandırdı.

Tate, token da topladı

Tate’in tweetleri sadece Solana’yı çökertmekle kalmadı. Takipçilerini kendisine coin göndermeye teşvik ederek önemli miktarda token topladı. Yakma işlemini tamamladıktan sonra ise meydan okuyan bir tavırla, “BUGÜN NE KADAR PARA KAZANDIM BİLİYOR MUSUNUZ? SIFIR” dedi. Ayrıca, Solana üzerinden yaptığı işlemlerle 100 milyon doların üzerinde kazanç elde ettiğini ve insanları milyoner yaptığını iddia etti.

Ancak, son zamanlarda yaktığı TOP G coin’lerden kendisinin herhangi bir kar elde etmediğini de belirtti. Token’ları yakmanın önemli bir kayba yol açmasına rağmen, Tate meydan okuyucu tavrından vazgeçmedi. Hatta bir sonraki tweet’inde kendini düzelterek, “Düzeltme: 11 milyon doları yakarak kaybettim ;)” yazdı. Yaptığı yakma işleminin, kripto dünyasındaki gücünü ve etkisini göstermek istediğini sözlerine ekledi.

1 milyon dolarlık “bir şey” alacak

Diğer bir tweet’te ise, “Zengin ve pervasız hissediyorum. 2000 retweet atarsanız, bugün rastgele asla satmayacağım 1 milyon dolarlık bir şey alacağım” dedi. Bu tweet 5.700’den fazla retweet alarak Tate’i 100.000 dolar değerinde GameStop (GME) hissesi almaya yöneltti. Benzer şekilde, “2000 RETWEET VE DAHA FAZLA ÇÖP ALIYORUM, ASLA SATMAYACAĞIM, SOLANA’YI ÇÖKERTMELİYİZ” yazarak kripto piyasasındaki spekülasyonları körükledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx