Adana’dan Eskişehir’e gelen baba Osman Nuri Keskin kızıyla torununu katletti

Kadın cinayetlerine yenisi eklendi. Bu kez de katil baba. Eskişehir Odunpazarı’nda Tarım İl Müdürlüğü’nde çalışan Merve Karabaş (31) dün sabah saat 07.30’da oğlu Alp Karabaş(7) ile işe gitmek için evinden çıktı ve otomobilene bindi. Bu sırada Adana’dan geldiği belirtilen Merve’nin babası Osman Nuri Keskin kızıyla tartıştı, ardından belinden çıkardığı tabancayla otomobilin içindeki kızına ateş etti. Bunun üzerine Alp araçtan çıkıp kaçtı. Katil dede, kaçan torununu arkasından ateş edip, öldürdü. Olayı görenler zanlıya saldırdı. İhbarla adrese gelen polis ekipleri linci engelledi. Osman Nuri, gözaltına alındı. Polisin incelemesinde sokakta 5 boş kovan bulundu. 11 yıllık eşini ve oğlunu kaybeden Ahmet Karabaş, gözyaşlarına boğuldu. 

Osman Nuri’nin boşandığı dönemde eşinin Eskişehir’e gelerek kızının yanında yaklaşık 1 ay kalmasından dolayı, kızı Merve’ye düşmanlık beslediği ve cinayeti bundan dolayı işlediği iddia edildi.

BİR AYDA 12 ÇOCUK

Son 1 ayda 6 aile katliamında 12 çocuk, 4 kadın yaşamını yitirdi. Son 13 günde çıkan çeşitli olaylarda da 14 kadın katledildi. Türk Psikologlar Derneği Etik Kurul Üyesi, Klinik Psikolog Özgün Ergin, aile katliamlarını değerlendirirken “Ya benimsin ya kara toprağın’ ifadesinin dışa vurumu ile ‘Benden sonrası tufan’ anlayışıyla her şeyi yok etmek, eş çocuk ne varsa bütün izleri silmek davranışıyla karşılaşabiliyoruz” diyor. – EREN KOCA Haber Merkezi​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx